رویش نیوز- سرویس فرهنگی: تقریباً 4 سال پیش در مرداد ماه 91 رویش نیوز خبری را در خصوص تخریب برخی کاشی کاری های  مسجد درب کوشک بر روی خروجی خود قرار داد. کاشی کاری هایی که به زعم منتقدین شبیه به ستاره داود بود و نماد فراماسونری. زمانی هم که مسئولین در جواب منتقدین تغییر را به بازگشت مهندس بنا از سفر آمریکا موکول کردند، این شائبه بیشتر قوت گرفت. به هرحال آن عده منتقد قانع نشدند و پس از چند هشدار، اقدام به تخریب این کاشی کاری ها کردند. حرکتی که اگر اکنون انجام می دادند، نمی توانست برای آن ها مانند 4 سال پیش بی هزینه باشد. اگر خوب دقت کنیم، نمادهایی شبیه به این را در بسیاری از آثار سنتی و اسلامی اصفهان و حتی شهرهای دیگر خواهیم دید. متاسفانه با داغ شدن بحث های فراماسونی توسط عده ای از سخنرانان در این سال ها که گویی متخصص در همه امور هستند، مفاهیم به شکل نادرستی به مخاطب منتقل شده که متاسفانه چنین تبعاتی را در پی داشته است.

این خبر در همان زمان بسیار جنجال آفرین و بحث برانگیز شد. البته در آن زمان شبکه های اجتماعی برای فراگیر کردن یک موضوع به اندازه امروز فعال نبودند. در روزهای گذشته و پس از 4 سال، این خبر مجدداً در شبکه های اجتماعی رفته است و عکس هایی که رویش نیوز از این کاشی ها و تخریب آن ها منتشر کرده است، در کانال های تاگرامی و شبکه های اجتماعی نظیر توئیتر دست به دست می شود و به موضوعی داغ تبدیل شده است و جالبتر اینکه برخی خبرگزاری ها و سایت ها با انتشار عکس ها آن را مربوط به چند روز قبل دانسته اند که نشان از عدم اطلاع کافی وبی دقتی آن ها دارد. اینکه چرا این اتفاق بعد از این مدت مجدداً جلب توجه کرده، گرچه سوال برنگیز است، اما جوابی به آن نمی توان داد. در ادامه لینک خبر 4 سال قبل رویش نیوز و همچنین عکس های مربوط به این اتفاق را مشاهده خواهید کرد:

 

تخریب خودجوش اشکال شبیه به ستاره داود، در اصفهان+ عکس

 

نظرات (9)

 1. حمید 1395/05/13 14:07

  تابناک هم صبحیه خبر را زده بود

 2. 1111 1395/05/13 14:08

  عجب احمق هایی پیدا می شن!!!!1

 3. محمد 1395/05/14 17:33

  الان این خبر خودزنی رویش است؟ شما که در خبر قبلی این گندکاری‌ها را حرکت خودجوش مردمی نامیده بودید و کلی دفاع کرده بودید و سینه سپر! بعد 4 سال خبری از رویش بُلد شده که پرده از بی‌خردی و بی‌عقلی گردانندگان آن برداشته است. ما در مسجد جامع اصفهان اسامی خلفا را هم داریم اما هیچ نامسلمانی تاحالا دیوار مسجد خدا را خراب نکرده است این بدعت جدید بر شما و سایتتان مبارک!

 4. محمد 1395/05/14 17:38

  یعنی کل فعالیت‌های جنگ نرم صهیونیست‌ها رو روی هم جمع کنید به اندازه این گزارش مزخرف رویش‌نیوز و دفاع بی‌منطق و جانانه رویش از این حرکت احمقانه، نتونسته امت حزب‌الله را در نظر مردم بی‌منطق نشون بده!

 5. مسلما آنچه که می تواند اما حزب الله را بی منطق نشان دهد، انجام چنین اعمالی است و نه انعکاس آن. خبر قبلی رویش نیوز نیز قصد دفاع از چنین عملی را نداشته است، خودجوش خواندن چنین حرکتی به معنای دفاع از آن نیست، حرکت خودجوش لزوما حرکت مثبتی نیست. متن ابتدای خبر جدید نیز از همین باب و روشن شدن موضع رویش نیوز در این باره تنظیم شده است.

  • محمد 1395/05/15 00:10

   با پاک کردن چند خط از خبر قبلی واقعا کار حرفه ای انجام داده اید! مخاطب احمق نیست با خواندن پیام های زیر خبر همه می فهمند خبر در دفاع از این حرکت بوده و الان خود سانسوری کرده اید!

   • مسعود 1395/05/15 11:38

    یعنی من واقعا تبریک میگم به این همه هوش رسانه ایه شما. اخوی اولا که این یه خبر جدیده و از خبر قبلی چند خط پاک نشده، ثانیا که کامنت های پایین یه خبر رو ملت میذارن نه رویش نیوز. شما و بقیه دوستان 4 سال پیش خواب بودین و نیومدین کامنت بذاریم فقط مدافعان اون حرکت مسخره اومدن. دستتان به اون خرابکارا نمیرسه به رویش بند کردین.

    • محمد 1395/05/16 11:31

     یک لحظه احتمال این را بدهید یک آدم زیرک قبل از تغییرات شما از خبر قبلی رویش نیوز عکس گرفته باشد دارد با یک متن آماده می‌کند و بدهد برای انتشار! آن وقت بدجوری ضایع می‌شوید!

     • برادر محترم. اگر منظور شما از تغییر خبر، تغییر همین خبر است که تغییری در کار نبوده است. بلکه در ابتدا متن خبر به دلیل اشتباه ویراستار به طور کامل منتشر نشده بود که پس از گذشت کمتر از یک ساعت، خبر اصلاح شد. گرچه در همان متن اولیه نیز هیچ دفاعی از این حرکت انجام نشده بود. اگر هم تغییر در متن خبر ابتدایی و 4 سال قبل را مدنظر دارید که به هیچ عنوان تغییری در آن ایجاد نشده است. شما البته به کار خود ادامه دهید، رویش نیوز مطلب پنهانی از مخاطبان خود ندارد. با تشکر

افزودن نظر

captcha
 • پربیننده‌ترین
 • مطلب دیگری نیست