به همت مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری اصفهان و مرکز شتابدهنده نوآوری کمان
ماراتون گردشگری اصفهان برگزار می شود
یکشنبه 10 مرداد 1395, 09:23

 

به گزارش رویش نیوز اولین رویداد ماراتون گردشگری اصفهان، به همت مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری اصفهان و مرکز شتابدهنده نوآوری کمان در روز جمعه 15 مرداد برگزار خواهد شد. علاقه مندان به حضور در این رویداد بایستی در سایت www.kaman.center ثبت نام نمایند.

رسم است که در شهرهای خلاق، ایده‌ها و طرح‌های شهروندان نقش جدی و پر رنگی در ساخت روح و کالبد شهر داشته باشد.
از همین رو شتابدهنده نوآوری کمان با مشارکت مرکز خلاقیت‌های شهرداری اصفهان طی یک رویداد مهیج و جذاب یک روزه سعی می‌کند ایده‌ها و طرح‌های بکر شهروندان در حوزه گردشگری را به مدیران شهری ارائه دهد و برای حمایت و عملیاتی سازی سه طرح برتر تلاش و مشارکت ویژه نماید.
هدف چیست؟ خب معلوم است! رونق هر چه بیشتر گردشگری شهرمان با ایده‌های مردمی

ماراتون گردشگری اصفهان دو محور اصلی و مهم دارد که شما باید برای حضور جدی و پر رنگ در یکی از این دو بخش خود را آماده سازید و به میدان آیید.

1) رقابت در بخش کسب و کارهای گردشگری


بخش اول مربوط به ایده‌ها و طرح‌های کسب و کار مرتبط با گردشگری است که شما حتی اگر در حال حاضر تیمی دارید و بخشی از پروژه و کسب و کار خود را جلو برده‌اید نیز می‌توانید در این بخش از رویداد شرکت نمایید. اگر هم ایده و طرح کسب و کار خامی در سر دارید می‌توانید برای تیم‌سازی و جذب مشارکت‌های مالی و حمایتی وارد عرصه شوید. در این بخش می‌بایست ابتدا خلاصه ایده‌ها یا طرح‌هایتان را از طریق سایت در هنگام ثبت نام ارسال نمایید و سپس در صورت عبور از ارزیابی اولیه در روز رویداد نیز برای حضار آنها را ارائه داده و منتظر ملحق شدن افراد و حامیان باشید. اگر در نهایت در پایان رویداد ایده‌ و طرح شما جزء سه طرح برتر کسب و کار گردشگری توسط داوران شناخته شود، شما وارد یک چرخه شتابدهی چند هفته‌ای با حمایت‌های فوق‌العاده خواهید شد و شتابدهنده کمان تا پای جان برای عملیاتی سازی، اجرا و جذب سرمایه‌گذار برای طرح و ایده شما تا سقف 100 میلیون تومان تلاش خواهد کرد.
در این بخش حتی اگر خودتان ایده یا طرح ویژه‌ای ندارید اما توانمندی ویژه‌ای مانند بازاریابی، برنامه‌نویسی، طراحی صنعتی، هنر دیجیتال یا ... دارید می‌توانید بر اساس علایقتان یکی از ایده ملحق شوید و با آنها تشکیل تیم دهید و برای تکمیل آن ایده‌ و طرح‌ تلاش کنید.
جایزه تیم اول: 2 میلیون تومان حواله نقدی + اعتبار 3 میلیون تومانی ویژه خدمات شتابدهی
جایزه تیم دوم: 1.5 میلیون تومان حواله نقدی + اعتبار 3 میلیون تومانی ویژه خدمات شتابدهی
جایزه تیم سوم: 1میلیون تومان حواله نقدی + اعتبار 3 میلیون تومانی ویژه خدمات شتابدهی2) ایده پردازی آزاد
اما اگر شما طرح یا ایده ویژه‌ای برای کسب و کارهای مرتبط با گردشگری اصفهان ندارید و تمایلی هم به مشارکت تیمی با ایده‌ها و طرح‌های مطرح شده ندارید، جای نگرانی نیست! شما می‌توانید در بخش دوم رویداد یعنی بخش ایده‌پردازی آزاد شرکت کنید. در بخش ایده‌پردازی آزاد شما سعی می‌کنید خودتان را جای مدیر یکی از اماکن گردشگری زیر قرار داده و طرح یا ایده‌ای جذاب برای رونق هر چه بیشتر گردشگری این اماکن در روز رویداد بصورت مکتوب ارائه دهید.
میدان نقش جهان، میدان امام علی(ع)، کوه صفه، رودخانه زاینده رود و پل‌ها، ارگ جهان‌نما، شهر رویاها
به دو طرح برتر هر یک از 6 بخش که بتوانند حداقل شرایط لازم را کسب نمایند به عنوان هدیه یک ربع سکه بهار آزادی اهدا می‌شود (جمعا 12 ربع سکه)


مراحل و زمانبندی رویداد چگونه است؟

 

شتابدهنده کمان چه نقشی خواهد داشت و خدمات شتابدهی کمان شامل چه مواردی می‌شود؟


همانگونه  که در شتابدهنده‌های داخلی و خارجی رسم است، کمان در قبال ارائه خدمات شتابدهی و نیز تلاش برای عملیاتی سازی و جذب سرمایه‌گذارارن مالی و معنوی در بخش کوچکی از سهام هر یک از کسب و کارهای منتخب شریک خواهد شد. اگر ایده یا طرح منتخب خام باشد و در روز رویداد برای آن تیم‌سازی صورت گیرد و تکمیل شود، کمان در 20٪ از سهام آن کسب و کار و طرح شریک می‌شود و اگر طرح ارائه شده در رویداد از قبل دارای تیم بوده و کمی هم وارد مراحل اجرائی و عملیاتی شده باشد، کمان در 10٪ از سهام آن کسب و کار و طرح شریک خواهد شد. خدماتی هم که کمان به سه طرح منتخب ارائه می‌دهد به شرح زیر خواهد بود:

  • میزبانی کردن مکانی و در اختیار قراردادن کامل یک اتاق کار مجهز برای مدت 6 هفته بصورت تمام وقت
  • زیر ساخت‌های فناوری و سخت افزاری مانند تجهیزات اداری کامپیوتر، سخت افزارهای ذخیره‌سازی، اینترنت پر سرعت و نمایشگر دیجیتال
  • دعوت از مربیان، مشاورین و کارآفرینان حوزه‌های مختلف مورد نیاز برای تکمیل طرح در هر هفته
  • ارائه خدمات و مشاوره‌های حقوقی، قضایی و اداری با هماهنگی با دستگاه‌های حاکمیتی ذی ربط به طرح
  • برگزاری سمینارهای آموزشی هفتگی در حوزه کسب و کارهای نوپا (1 روز در هفته)
  • مشاوره و کمک در تحقیقات بازار و دسترسی به شبکه مشتریان و مخاطبان طرح‌ها
  • مشاوره و کمک برای پوشش‌های خبری، رسانه‌ای و تبلیغاتی طرح
  • مشاوره و کمک برای کشف و جذب تخصص‌ها و نیروهای انسانی مورد نیاز طرح
  • تلاش برای جذب سرمایه‌گذار شخصی و دولتی با برپایی جلسه ارائه در آخرین روز شتابدهی


شرایط ارسال طرح یا ایده کسب و کار مرتبط با گردشگری


در صورتیکه ایده یا طرح کسب و کاری دارید و می‌خواهید حول ایده یا طرح خود در روز رویداد تیم‌سازی کنید و در صورت برگزیده شدن آن را وارد چرخه شتابدهی نمایید فرم زیر را دریافت و پس از تکمیل بخش‌های آن در هنگام ثبت نام آن را بارگزاری کنید.
در این فرم خلاصه ایده، تخصص‌های مورد نیاز، وضعیت فعلی ایده و مخاطب ایده می‌بایست تکمیل گردد.

 


فرم ثبت ایده و طرح کسب و کار گردشگری

برگزارکنندگان و حامیان رویداد

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.