حالا خورشید، رسانه در اختیار حامیان دولت
پنجشنبه 07 مرداد 1395, 10:41

 

رویش نیوز- سرویس سیاسی: چند ماهی است که صبح های شبکه سه با حالا خورشید رضا رشیدپور آغاز می شود. رشید پور که چند سالی منع حضور در سیما را تجربه کرده بود و در این مدت مجری میتینگ های انتخاباتی و همایش ها و سفرهای استانی رییس دولت تدبیر و امید بود سرانجام در نوروز امسال توانست با ساعت صفر به صدا و سیما راه یابد و پس از چند روزی وقفه آنتن صبحگاهی شبکه سه را با برنامه ای به نام حالا خورشید تصاحب کرد.

رشید پور در این برنامه که یکی از زمان های با مخاطب خاص را در اختیار داشت با استفاده از امکانات مختلف فضای با نشاط و هیجان انگیز ایجاد کرده و توانسته است در جذب مخاطب موفق باشد. همچنین یکی دیگر از نکاتی که این برنامه رو آن اتکای زیادی دارد استفاده از اینستاگرام در این برنامه است که البته برای رضا رشیدپور حاشیه هایی نیز به همراه آورده است.

hala_khorshid

اما اینجا قرار بر نقد فنی برنامه حالا خورشید نداریم و نمی خواهیم این برنامه را برنامه ای زرد بنامیم بلکه می خواهیم درباره اتفاقی که در این برنامه به یک روند عادی تبدیل شده است صحبت کنیم. برنامه یا مجله صبحگاهی حالا خورشد هر روز در قسمتی از برنامه به بررسی تیتر روزنامه ها و وقایع سیاسی روز می پردازد و آن ها را مورد نقد و پیگیری قرار می دهد. اما اگر این قسمت از برنامه را دیده باشید به شدت شاهد دید دفاع و حمایت از اقدامات مثبت و منفی دولت خواهید بود. حمایتی که گاها غیر قابل دفاع است. دفاع از دولت در بحث حقوق های نجومی یا حمایت از اقدامات رییس سازمان محیط زیست که از سوی رسانه های حامی دولت هم غیر قابل دفاع خوانده شده از همین نوع است.

همچنین اتفاقی که در این چندوقت اخیر بسیار تکرار شده است تخریب چندین باره افرادی است که احتمال کاندیداتوری آن ها در انتخابات سال آینده در مقابل دکتر روحانی وجود دارد. این برنامه در شرایطی که به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نزدیک می شویم و ترس زیادی از یک دوره ای شدن دولت تدبیر و امید است به هر بهانه ای چهره هایی که زمزمه حضورشان در انتخابات 96 است را مورد هجمه و تخریب قرار می دهد.

حالا خورشید یا رضا رشیدپور در آستانه انتخابات دانسته یا نادانسته قسمتی از آنتن صدا و سیما را در حمایت از دولت صرف کرده و در حال حاضر هم از حمایت کامل صدا و سیما و مدیران برخوردار است در حالی که آنتن صدا و سیما به انحا مختلف از منتقدان دولت گرفته می شود و یا در مضیقه قرار گرفته می شوند. همین چندوقت پیش بود که برنامه ثریا که بیشتر در رابطه با مسائل کلان نظام است و حتی در قسمت هایی مورد تایید رهبر انقلاب قرار گرفته بود با بی مهری مدیران سیما مواجه شده و تعطیلی آن تا شب گذشته ادامه داشت. همچنین صدا و سیما از سوی حامیان دولت بارها به تخریب دولت محکوم می شود.

این که دولت رسانه و برنامه ای در حمایت از خود در یکی از ساعات پرمخاطب رسانه ملی داشته باشد بدون ایراد است اما دیگر دولت و رسانه های حامی آن این قدر آه و فغان از بی رسانگی و ضعف در اطلاع رسانی را فریاد نزنند آن هم در حالی که یکی از مجریان و برنامه سازان توانمند که حامی دولت است و از ابراز آن هیچ ابایی هم ندارد در قالب یک برنامه صبح گاهی هر روزه در حال خدمت رسانی در بخش روابط عمومی دولت یازدهم است و به شدت هم به بهبود دیدگاه مردم نسبت به دولت در نزدیکی انتخابات می پردازد.  

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.