نماینده تهران: مقایسه دولت‌ها صلاح نیست
یکشنبه 03 مرداد 1395, 12:36

 

نماینده مردم تهران گفت: مقایسه این دولت با دولت‌های دیگر به صلاح نیست، زیرا هر دولت در دوران خود محدودیت‌هایی داشته است ولی می‌توانیم به مردم گزارش دهیم.

محسن علیجانی زمانی در گفت‌وگو با فارس، در رابطه با اظهارات اخیر وزیر بهداشت در استان البرز مبنی بر اینکه «تا قبل از آمدن ما مردم کف زمین زایمان می‌کردند»، گفت: هر کاری که انجام می‌دهیم باید یکپارچه دیده شود چون انقلاب یکپارچه است و دولت‌ها در ذیل نظام به صورت یکپارچه خدمات می‌دهند. ما به انقلاب و مردم بدهی داریم و باید برای رضای خدا به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

وی ادامه داد: هر مسئولی اعم از نماینده مجلس، قوه قضائیه یا دولت که کاری انجام می‌دهند باید آن را وظیفه خود بدانند و تا رسیدن به نقطه مطلوب، در قبال مردمی که پای انقلاب ایستادند، خدمت کنند و آن را بزرگ نبینند.

علیجانی زمانی گفت:‌ مقایسه کردن این دولت با دولت‌های دیگر به صلاح نیست، باید کاری کنیم که خدمات بهتر ارائه شوند و عملکردها را با هم مقایسه نکنیم، چون هر کسی در ظرف زمانی خود محدودیت‌هایی داشته است ولی می‌توانیم به مردم گزارش دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس در ارزیابی طرح تحول سلامت گفت: بسته خدماتی که مورد دغدغه مقام معظم رهبری برنامه دولت و نیاز مردم بوده است، اما معتقدم در عین حال که طی دو تا سه سال گذشته مردم از آن راضی هستند، باید آسیب‌شناسی شود.

وی ادامه داد: طرح تحول سلامت باید منطبق بر برنامه پنجم توسعه پیش برود و براساس اسناد بالادستی و سیاست‌های کلی نظام سلامت و چشم‌انداز توسعه باشد. این طرح باید در این حوزه تقویت شود، چون ضعف دارد.

علیجانی زمانی گفت: در حال حاضر 90 هزار پزشک عمومی داریم، اما فقط 20 هزار نفر آنها در جایگاه اصلی خود قرار دارند، در حالی که اگر طرح تحول سلامت براساس نظام ارجاع و گایدلاین‌های بالینی اجرا شود، 70 هزار پزشک عمومی جایگاه خود را پیدا می‌کنند و هزینه‌های تخصصی و فوق‌تخصصی کاهش می‌یابد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تأکید بر اینکه طرح تحول سلامت باید برپایه نظام ارجاع و سطح‌بندی خدمات باشد، گفت:‌ متأسفانه در این طرح، درمان از بهداشت پیشی گرفته در حالی که 80 درصد مباحث سلامت اعم از بیماری‌های غیرواگیر،‌ سرطان‌ها، وضعیت سلامت غذا و... به بهداشت برمی‌گردد.

وی تصریح کرد: همچنین 50 هزار میلیارد تومان از منابع عمومی سهم سلامت است که عمده آن خرج مسائل درمانی می‌شود.

علیجانی زمانی گفت:‌ آموزش پزشکان و دانشجویان به واسطه درمان نباید آسیب ببیند چون درنهایت مردم آسیب می‌بینند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت:‌ در این طرح پرداخت از جیب مردم در حوزه سرپایی و بستری کاهش یافته، آن را می‌پذیریم، دسترسی به خدمات تخصصی و فوق تخصصی بهتر شده، اما فیلتر قبلی که پزشک خانواده بوده را ندارد و این یعنی هزینه‌ها افزایش می‌یابد.

وی گفت:‌ در نهایت طرح تحول سلامت برنامه خوبی است، اما باید تقویت شود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.