رویش نیوز: چند روز پیش خبری در یکی از رسانه های اصفهان منتشر شد مبنی بر سرعت غیرمجاز 95درصد اصفهانی‌ها در بزرگراه ها. خبری که توسط "مدیر واحد مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان" که رسالت آن شناخت مشكلات ترافيكي، انجام مطالعات راهبردي و ارائه راهكار به منظور ارتقاء سطح كيفيت خدمات حمل و نقلي و روان سازي ترافيكي در جهت نيل به اهداف و آرمانهاي حوزه مي باشد عنوان شده بود. در این خبر عنوان شده بود بیش از 95 درصد رانندگان در بزرگراهها با سرعت غیر مجاز رانندگی می کنند، این در حالی است که اکثر رانندگان اصفهانی از نصب دوربین های ثبت تخلف در نقاط مختلف مطلع هستند.

شاید اولین چیزی که پس از این خبر به ذهن متبادر می شود این است که رانندگان اصفهانی قانون شکن بوده و برای تخطی از قانون با سرعت غیرمجاز حرکت می کنند. دیدگاهی که در صحبت های پور میدانی مدیر واحد مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در گفتگو با ایمنا به چشم می خورد.

اما در پاسخ به این دیدگاه باید به این عزیز گفت که قوانین و به خصوص قوانین راهنمایی و رانندگی وحی منزل نیست که نشود خلاف آن را انجام داد بلکه قراردادی بشری است برای این که راحت تر زندگی کنیم. وقتی در بزرگراه های اصفهان که سرعت مجاز در آن ها 70 تا 80 کیلومتر بر ساعت است چنین حجم عظیمی از تخلف به چشم می خورد باید کمی هم به قانون گذار و مبادی قانونی که این قانون را وضع کرده است بنگریم که آیا دلیل چنین حجم عظیمی از تخلف اشتباه در قانون گذاری نبوده است.

همان که "واحد مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری" وظیفه ای جز اعلام آمار دارد و علاوه بر ارائه آمار باید تحلیلی در رابطه با آمار داشته باشد و بر اساس آن ها در تسهیل رفت و شد و اصلاح قوانین تلاش کند

متاسفانه در کشور ما قوانین به جای این که راه باشند و برای تسهیل زندگی از آن ها استفاده شود وسیله ای است برای کشف متخلف. قانون راهنمایی و رانندگی در همه جای دنیا برای این تدوین می شود که در ایمن ترین و راحت ترین شکل به مقصد برسید اما این جا وسیله ایست برای کشف متخلف و جریمه متخلفان و ایجاد درآمد برای کشور تا مدیری در قسمت مرتبط هم با افتخار آمار را اعلام کرده و مردم را به تخلف محکوم کند. در آمدی که اگر قانون اشتباه مسبب آن شده باشد از لحاظ شرعی هم وجاهتی ندارد.

مدیر واحد مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان به جای این که خبر از این تخلف بدهد بهتر است روشی در بزرگراه ها برای تنظیم سرعت مجاز تدوین کنند و به خود بقبولانند که وقتی قانونی این حجم تخلف را دارد درصدی از اشتباه هم مترتب قانون گذار است. اگر در بزرگراه هایی که در اصفهان است سرعت مجاز با توجه به شرایط به صورت متغیر تعیین می شد مطمئن این حجم از خلاف هم پیش نمی آمد. در نیمه های شب که بستر بزرگراه خالی از وسائل نقلیه است سرعت مجاز را به 110 کیلومتر بر ساعت افزایش دهند و در طول روز بسته به ترافیک و وضعیت آب و هوا و لغزنده بودن جاده با تابلوهای هوشمند سرعت متغیر را به رانندگان نشان دهند.  که این کار قدمی به سمت هوشمند سازی و دانش محور شهر هم خواهد بود که ورد زبان شهردار اصفهان شده است.

اما مطمئن باشید که هیچ اتفاقی در این زمینه نخواهد افتاد و مدیر واحد مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان هم تلاشی برای بهبود قانون نخواهد کرد چون اصلاح قانون ممر درآمدی را مسدود می کند که مدت ها است به یک درآمد ثابت تبدیل شده است و اگر این روند اتفاق بیفتد اتفاقی غیر معمول است که توقعات را بالا می برد و این چیزی نیست که واحد مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری خواهان آن باشد.

 

نظرات (1)

  1. اصفهانی 1395/05/06 11:21

    قطعا اگر سرعت مجاز حرکت در بزرگراهها برای شب و روز و یا برای ساعت های مختلف، متغیر باشد و براساس واقع نگری تعیین شود، قطعا مردم در هنگام رانندگی توجه بیشتری به آنها خواهند کرد و با پیش فرض ذهنی رانندگی نخواهند نمود. حقیقت آن است که گاهی مقدار حداکثر سرعت مجاز ،‌اگر حداقل هم فرض شود تفاوتی به حال مردم نمی کند. چون مردم بیکار نیستند که بخواهند در زیر گذر با سرعت زیر 50 کیلومتر در ساعت رانندگی کنند به خصوص وقتی راهنمائی و رانندگی ما حداکثر سرعت در کوچه ها را 40 کیلومتر بر ساعت عنوان کرده ولی مرا ملزم به راندن با سرعت کمتر از 50 در زیرگذرهای امن میکند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست