نقش جهان همچنان بلاتکلیف؛
رویای هواداران سپاهان در لیگ شانزدهم محقق می شود؟
یکشنبه 27 تیر 1395, 17:50

 

رویش نیوز: در حالی که حدود یک هفته تا آغاز مسابقات لیگ شانزدهم باقی مانده است باز هم به نظر می رسد که اصفهان برای انجام مسابقات لیگ در ورزشگاه نقش جهان حد اقل نا نیم فصل اول لیگ آرزو به دل می ماند.

ورزشگاه نقش جهان بیش از آن که برای اصفهان یادآور استادیوم فوتبال باشد قصه پر غصه ای است کهبه طور جدی از سال 1375 آغاز شده است و هنوز هم به پایان نرسیده است. در حالی که چندسالی در دهه 80 سپاهان بازی های خود را در این ورزشگاه میزبانی کرد اما از سال 86 ورزشگاه نقش جهان برای توسعه و ساخت فاز دوم تعطیل شد. تعطیلی که بعد از حدود 10 سال هنوز گشایشی برای آن دیده نشده است.

ورزشگاه نقش جهان که نماد بی کفایتی های مدیریتی در دوره های مختلف است سر انجام و پس از این که توسعه و ساخت فاز دوم ورزشگاه به روندی فرسایشی تبدیل شده بود و از تهران مدیریت می شد به مجتمع فولاد مبارکه واگذار شد تا این مجموعه بتواند نقش جهان را برای میزبانی مسابقات فوتبال آماده سازی و اصفهان را پس از 20 سال از آغاز این پروژه صاحب ورزشگاهی زیبا و درخور کند.

اما از ابتدای امسال و در حالی که به زمان وعده داده شده برای افتتاح این ورزشگاه نزدیک می شدیم اظهارات ضد و نقیض زیادی در رابطه با افتتاح این ورزشگاه شنیده می شد. در حالی که در پایان سال گذشته زمان افتتاح ورزشگاه اردیبهشت 95 تعیین شده بود اما پروژه به دلیل عدم تخصیص بودجه با رکودی دو ماهه روبرو گردید تا وعده های افتتاح این ورزشگاه از اردیبهشت ماه به مرداد ماه و آغاز مسابقات لیگ شانزدهم منتقل گردد.

در حالی که مسئولان ورزشی استان و کشور تاکید بر افتتاح ورزشگاه تا آغاز لیگ و برگزاری بازی های تیم فوتبال سپاهان در آن را داشتند اما سپاهان اولویت اول خود برای میزبانی در لیگ شانزدهم را به سازمان لیگ، ورزشگاه فولادشهر اعلام کرد تا آب سردی بر شوق هواداران برای تماشای بازی های سپاهان در فولاد شهر باشد.

در حال حاضر هم وعده های افتتاح نقش جهان از آغاز لیگ به اواخر مردادماه تغییر یافته است و این طور که به نظر می رسد مدیرعامل باشگاه سپاهان پر بیراه هم نگفته است که سپاهانی ها تا نیم فصل منتظر نقش جهان نباشند. در حالی که وعده های خوبی از سوی مسئولان در این رابطه در طول ماه های اخیر داده می شد اما باز هم شاهد تأخیر چندباره در اعلام زمان های افتتاح ورزشگاه نقش جهان هستیم. در حالی که سپاهان حداقل برای نیم فصل اول لیگ شانزدهم قید نقش جهان را زده است، بهتر است که مقام مسئولی در این رابطه حرف آخر را بزند و زمان دقیق و بدون تأخیر افتتاح کامل ورزشگاه نقش جهان را اعلام کند.

لازم به ذکر است که این تأخیرها در افتتاح نقش جهان در حالی صورت می گیرد که 20 ماهی که مجتمع فولاد مبارکه برای افتتاح نقش جهان فرصت داشته تمام شده است. حال باید دید اصفهان تا چه زمانی شاهد افتتاح نقش جهان به جای وعده افتتاح این ورزشگاه خواهد بود.

هرچند وعده های بازی های سپاهان در لیگ شانزدهم در نقش جهان به مثابه یک رویا است اما به نظر میرسد که این رویا هرچند با تاخیر در حال تعبیر شدن است و اصفهان به زودی روزهای فوتبالی خود را در نقش جهان تجربه خواهد کرد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.