امام جمعه اصفهان بر لزوم رعایت ضروریات دین به عنوان ابتدایی‌ترین نشانه‌های یک مسلمان تأکید کرد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد اظهار کرد: در تاریخ نمی‌بینیم از مادری پاکدامن و خوب فرزند ناخلفی تحویل جامعه داده شده باشد اما چه بسیار پیامبران، اولیا و امامانی که فرزند ناصالح داشتند.

وی گفت: دشمن به دنبال سست کردن ایمان درونی مردم ماست و یکی از مهم‌ترین روش‌های این کار آلوده کردن زنان جامعه است.

امام‌ جمعه اصفهان که در دیدار با جمعی از بانوان دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان به مناسبت هفته حجاب و عفاف سخن می‌گفت، بیان داشت: اگر کسی بگوید من مسلمانم ولی نماز نمی‌خوانم یعنی سخنان پیامبر(ص) درباره نماز را قبول ندارد و وقتی حرف کسی را قبول نداشته باشد یعنی به رسول خدا کافر شده و دیگر مسلمان نیست.

وی افزود: رعایت حجاب برای زن و مرد حکم نماز و روزه را دارد و نمی‌شود کسی مسلمان باشد اما این ضرورت را نپذیرد یا به آن عمل نکند.

طباطبایی‌ن‍ژاد خاطرنشان کرد: در احکام اسلام پوشاندن همه اعضای بدن جز صورت، دست‌ها تا مچ و پاها تا مچ برای زن واجب است؛ اما اگر جایی بدانند مردها نمی‌توانند نگاه خود را کنترل کنند، باید آن‌ها را هم در آن محیط بپوشاند و حرمت ثانویه پیدا می‌کند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر حجاب یک وظیفه دینی صرف نیست بلکه بعُد سیاسی هم پیدا کرده است تا جایی که فرانسه که داعیه آزادی دارد، حضور بانوان با حجاب در دانشگاه‌ها را ممنوع کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان ادامه داد: حجاب در همه جای دنیا نماد اسلام و مسلمانی است و وجهه سیاسی پیدا کرده و جلوگیری از حضور بانوان محجبه در مکان‌های عمومی به خاطر ترس از بسط و گسترش اسلام است.

وی تصریح کرد: اگر استکبار با ایران دشمنی دارد، به دلیل داشتن انرژی هسته‌ای نیست؛ چراکه در زمان شاه خود آن‌ها تأسیسات هسته‌ای را وارد ایران کردند و با پیشرفت ما نیز مشکلی ندارند البته تا زمانی که فرمانبر آن‌ها باشیم.

طباطبایی‌نژاد گفت: آن چیزی که دشمنان را می‌ترساند، نپذیرفتن سلطه کفار توسط مسلمانان است.

وی افزود: ما در زمان شاه نیز نماز، روزه، زیارت و عبادات را داشتیم و اگر قرار بود به همین‌ها بسنده کنیم چه نیازی به آن همه تلاش و جان‌فشانی برای پیروزی انقلاب وجود داشت.

امام‌جمعه اصفهان انقلاب درونی مردم ایران را عامل تثبیت انقلاب دانست و تأکید کرد: یکی از روش‌های پوچ کردن انقلاب، گرفتن حجاب و حیا از زنان و مردان است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست