قصد خلوت با خدا کرده دلم ...
گزارشی از اعتکاف رمضانی مجموعه فرهنگی فانوس
یکشنبه 06 تیر 1395, 12:58

 

به گزارش رویش نیوز، برای دومین سال متوالی به مدد گروه فرهنگی فانوس، مراسم اعتکاف رمضانیه با حضور 650 نفر از دختران شهر اصفهان با شعار «قصد خلوت با خدا کرده دلم»  از 15 تا 17 رمضان در مصلای الغدیر دانشگاه اصفهان برگزار شد.

در حوالی نخستین روزهای تابستان، درست در زمانی که هوای آلوده نه تنها شهرمان بلکه  قلب هایمان را هم سیاه و آلوده کرده بود؛به قصد خلوت با خدا و چند روزی خودسازی ،راهی مراسم معنوی اعتکاف شدیم.

اعتکاف یکی از بهترین فرصت ها برای رسیدن به خداوند و دور شدن از زندگی دنیوی است؛ در کنار تمام حسن های بی بدیل مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه،فرصت های نابی برای خواهران معتکف فراهم شده بود.

 

اعتکاف، تمرینی برای زندگی جمعی و گسترش روابط اجتماعی

یکی از نوجوانان حاضر در مراسم اعتکاف رمضانیه می گوید: توشه دنیوی چندانی برای خودم نیاورده ام چرا که اصل در اعتکاف خلوت با خدا،تفکر و تعقل است؛اما این تنها حسن در اعتکاف برای من به شمار نمی رود به دلیل این که اعتکاف فرصت زندگی جمعی و یافتن بهترین دوست ها را برای من فراهم ساخته است.

فضای مسجد مملو از انسان هایی است که خستگی وافر از زندگی دنیوی به خوبی در چهره شان مشخص است و به دنبال رسیدن به خدا و راهی برای تسکین آرامش در دل ها و قلب های خود هستند.

 

برگزاری سلسله پاتوق های فرهنگی در اعتکاف رمضانیه

از جمله برنامه های ثابت گروه فرهنگی فانوس در مراسم اعتکاف ، برپایی پاتوق های فرهنگی درچهار سطح کودکان، نوجوانان، جوانان و متاهلان، با حضور کارشناسان مرتبط بود؛در نشست های فرهنگی موضوعاتی همچون موسیقی، تغدیه سالم، فضای مجازی و ... مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

در روز نخست از برگزاری مراسم معنوی اعتکاف، حجت الاسلام و المسلمین  محمد داستانپور همراه معتکفین بود و به سخنرانی پیرامون تفسیر نهج البلاغه پرداخت.

 

همچنین در روز دوم حجت الاسلام و المسلمین کریمی پیرامون استفاده از فضای معنوی اعتکاف به ایراد سخن پرداختند.

از جمله دیگر برنامه های معنوی اعتکاف رمضانیه در جهت بهره مندی جوانان معتکف، برگزاری مراسم قرائت دعای مجیر، زیارت آل یس و توسل به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (ارواحنا له الفدا) بود.

 

در دومین روز از مراسم معنوی اعتکاف در جمع بانوان ،همایش هفتگی گروه فرهنگی فانوس با عنوان "لحظه های ناب" برگزار شد؛ در ادامه، فیلم داستانی "هنگامه" با محوریت شهدای مدافع حرم نمایش داده شد.

در روز آخر میهمانی معنوی، مراسم وداع با عنوان "یک دل سیر، مناجات" با مداحی آقای سید رضا نریمانی و قرائت زیارت عاشورا برگزار شد و پس از اقامه ی نماز مغرب و عشا، میهمانان خدا، با دریافت یادبودی دخترانه، این اعتکاف را برای همیشه در خاطرات خود ثبت کردند.

لازم به ذکر است، جلسه هفتگی "لحظه های ناب" گروه فرهنگی فانوس ،هر هفته در خیابان باغ گلدسته جنب بسیج امام صادق(ع) برگزار می شود.

 

اخبار مرتبط:

فانوس/اینجا دختران میدان دار عرصه فرهنگی اند

سفر 700 نفره گروه فرهنگي فانوس به مشهد

من یک جنایتکار فرهنگی هستم!

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.