تا كي بايد بهاي بي اخلاقي عده‌اي بي فرهنگ را بدهيم؛
چه كسي عامل بي آبرويي خانم خالقي است؟!
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395, 11:20

 

رویش نیوز-سرويس سياسي: بالاخره آن اتفاقی که نباید می افتاد رخ داد و آبروی یک شخص محترم در جامعه ریخت؛ آن هم برای گناهی که شاید مدت ها بود از آن توبه کرده بود.
از چند روز بعد از آنکه خبر ابطال آرا خانم خالقی در اصفهان و به تبع آن در کشور پیچید، گمانه زنی ها حکایت از رد صلاحیت وی داشت. خبری که هنوز هم درباره منشا اولیه آن تردید های بسیاری وجود دارد و بیشتر تحلیل گران آن را به جریان اصلاحات نسبت میدهند، اتفاقی که با هر نیتی افتاده باشد قبیح و به دور از اخلاق و انسانیت است.

روز گذشته تصاویر سرکار خانم منتشر شد، بسیاری را در بهت و حیرت فرو برد که مگر این مناصب حکومتی تا چه حد ارزش دارد که به خاطر آن آبروی یک مسلمان آن هم از یک فردی که همسر دارد را ببرند؟!

اين كه اين تصاوير را چه كسي منتشر كرده است اهميت چنداني ندارد، مهم اين عمل است كه بسيار زشت و زننده است؛ ممكن است اين تصاوير را عده‌اي براي اين كه شوراي نگهبان را از زير فشار خارج كنند منتشر كرده باشند يا گروه ديگري كه قصد دارند با اين كار خود همه اتفاقات را به گردن شوراي نگهبان بياندازند؛ به هر حال كار غیر انسانی و زشتي صورت گرفته است كه جاي هيچ گونه دفاعي را باقي نمي گذارد.

از همان روزی که جناب مطهری شروع به تخریب شورای نگهبان کردند و به دنبال آن هر کسی به دنبال وسیله‌ای بود تا ضربه ای به این نهاد قانونی بزند ، پیش بینی میشد که چنین اتفاقی خواهد افتاد؛ شورای نگهبان از این اتهام مبراست که این کار شنیع را مرتکب شود چرا که اگر قصد چنین کاری را داشت قبل از آنی که این همه فشار و ناسزا را تحمل کند این کار را میکرد و فشار را از روی دوش خود بر می داشت.

از آقای مطهری که انتظاری نمی رفت ولی از رییس جمهور حقوقدان مان این چنین جمله به شورای نگهبان بعید بود شايد هم بعيد نبود و اين بخشي از يك پازل است كه بايد به مرور تكميل شود تا اعتبار شوراي نگهبان را از بين ببرند و بي قانوني را در كشور ترويج كنند؛ رئيس جمهور محترم در چند مرحله در يك هفته اخير به رأي شوراي نگهبان حمله كرده است؛ نخستين بار رئيس جمهور در همايش روز ملي شوراها اين كلمات را به كار برد: «در بحث مجلس شورای اسلامی، قانون اساسی می گوید، نماینده ای که انتخاب می شود، با رأی حوزه انتخابیه خودش انتخاب می شود و به محض اینکه رأی آورد و در مجلس شورای اسلامی، اعتبارنامه اش تصویب شد، این وسط چیز دیگری نداریم.مرحله بعد از رأی مردم و صحت انتخابات، بررسی اعتبارنامه در مجلس شورای اسلامی است و هیچ نهاد دیگری این وسط نمی تواند مداخله کند.همه ما باید به قانون پایبند باشیم؛ به قانون اساسی و قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی. افتخار ما در این کشور، قانون گرایی است و افتخار ما در همه منطقه این است که با مشارکت و مشورت مردم، کارهایمان را پیش می بریم. نماینده مجلس که شد دیگر حوزه انتخابیه هدف نهایی اش نیست بلکه او نماینده ملت ایران است. هر نماینده مجلس نماینده ملت ایران است و لذا در مجلس شورای اسلامی، مسایل  را در سطح ملی باید مورد رسیدگی قرار دهد.» روز گذشته نيز رئيس جمهور در توئيتي كه رد صفحه شخصي اش منتشر شد، تعداد نمايندگان خانم مجلس را با احتساب خانم خالقي ذكر كرده بود: «راهیابی 18 زن به مجلس یک رکورد است که امیدواریم نوید بخش فعالیت موثرتر زنان شایسته در همه عرصه ها؛چه در مجلس و چه در قوای دیگر باشیم».

هر چند رسانه‌هاي اصلاح طلب براي اولين بار پرده از چرايي ابطال آرا وي برداشتند ولي از اتفاقاتي كه بعد از پافشاري شوراي نگهبان بر موضع خود نشان داد نبايد گذشت؛‌اظهارات علي مطهري و رئيس جمهور در يك راستا و با يك هدف بوده است و حالا هم ثمر اين فشار خود را ميبينند؛ بي آبرويي يك خانم در جامعه كه از اتفاق در خانواده اي محترم پرورش يافته است.

درست است كه شوراي نگهبان اجازه ورود وي به مجلس شوراي اسلامي را صادر نكرد ولي ادامه زندگي وي در جامعه را نيز با مخاطره روبرو نساخت؛ حال بايد منتظر ماند و نتيجه اين بي اخلاقي را در سطح جامعه مشاهده كرد.

 

اخباز مرتبط:

بیانیه مینو خالقی در پی انتشار تصاویر جعلی و تکذیب انتساب آنها به خود

 

نظرات

- مهدي
ببخشيد شما دنبال چي هستين ؟؟؟؟!!!
ميشه واضح و روشن نظرتون بفرماييد ؟؟؟؟
شما به ظاهر به فكر آبروي خانم خالقي هستين و پشت اين ظاهر سازي ناشيانه شروع به تخريب رئيس جمهور و اصلاح طلبان ميكنيد...
و به طرز شگفت انگيزي شوراي نگهبان رو مبرا ميكنيد از هر خطا و اشتباهي...!!!
در صورتي كه دوستان شوراي نگهبان معصوم نيستن ...
خواهشا به شعور مردم احترام بگذاريد و سرتون توي برف نكنيد...
1395-02-13 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مسعود فقیه ایمانی
هر چند کار منتشرکنندگان تصاویر گناه بوده است و باید مجازات شوند اما باید در مورد صحت آن عکسها تحقیق کرد. حتی ممکن است انتشار تصاویر کار خود خالقی و هوادارانش برای مظلوم نمایی باشد.
1395-02-13 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- موسی
سلام؛علی مطهری مسئول این بی آبرو کردنه.شورای نگهبان که محرمانه دلیل رد این خانوم رو فقط به خودشون گفته بودن اما پسر ناخلف شهید مطهری دایه ی مهربانتر از مادرشدن و گناه حتک آبروی این بنده خدا به گردن ایشونه.
1395-02-13 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.