تکمیل بسته گردشگری ناژوان با جذب سرمایه‌‌گذار خارجی؛
گزارش رویش نیوز از افتتاح اولين تونل آكواريوم كشور+گزارش تصویری
چهارشنبه 26 اسفند 1394, 11:37

 

به گزارش رویش نیوز، مجموعه آکواریوم  و باغ خزندگان ناژوان با حضور معاون میراث فرهنگی و گردشگری رئیس جمهور، استاندار، رئیس شورای شهر، شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر اصفهان افتتاح شد. با افتتاح امروز، مجموعه گردشگری ناژوان تکمیل شد و گردشگران در این فضا اوقات فراغت خود را سپری کنند.

با این افتتاح یکی از وعده‌های شورای شهر پس از تغییر مدیریتی در شهرداری در اردیبهشت‌ماه محقق شد که می‌توان تغییر در سرعت پروژه ها را به خوبی مشاهده کرد.

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

مسعود سلطانی فر عصر سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح تونل آکواریوم و باغ خزندگان اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: ایران جاذبه های گردشگری کم نظیری دارد و می طلبد که مردم کشورمان در ابتدا با این جاذبه ها آشنا شوند و سپس به سایر کشورها سفر کنند.
وی با اشاره اقدامات انجام شده برای ایام نوروز 95 خاطرنشان کرد: از حدود چهار ماه پیش در سراسر کشور برای دوره سفرهای نوروزی بعنوان بیشترین سفر داخلی گردشگری، 'ستادهای هماهنگی خدمات سفر' ، کار خود را آغاز کردند.
وی تصریح کرد: امکانات تفریحی، سرگرمی و گردشگری می تواند به توسعه این صنعت کمک کند.
سلطانی فر همچنین با اشاره به افتتاح آکواریوم و باغ خزندگان اصفهان گفت: افتتاح چنین مجموعه هایی باعث رونق اقتصاد استان و شهر اصفهان خواهد شد.
سلطانی فر ادامه داد: در زمینه گردشگری برخی «ترین ها» در ایران وجود دارد، برای مثال گرمترین نقطه جهان منطقه ای در کویر شهداد به نام 'گندم بریان' است که دمای آن به 67 -68 درجه سانتیگراد نیز می رسد.
گندم بریان با نام های گندم برشته و ریگ سوخته در 80 کیلومتری شمال شهرستان شهداد(خبیص) در استان کرمان واقع و مساحت آن حدود 200 کیلومتر مربع است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری افزود: مرتفع ترین گنبدهای آجری جهان نیز به نام های 'گنبد سلطانیه' و 'گنبد قابوس' در ایران جای دارند.
گنبد سلطانیه که جزو میراث جهانی بشر است در شهر سلطانیه در 35 کیلومتری شهر زنجان و گنبد کاووس، بنایی تاریخی از سده چهارم هجری در شهر گنبد کاووس در استان گلستان قرار دارد.
معاون رئیس جمهوری گفت: اقلیم متنوع ایران پدیده ای جذاب برای گردشگران است، ما در ایران در تمام فصول سال این امکان را داریم که در نقطه ای از کشور به اسکی بپردازیم و در همان روز در نقطه ای دیگر شنا کنیم و حتی این اختلاف اقلیم گاهی در یک محدوده یکصد کیلومتری نیز وجود دارد.
به گزارش ایرنا، باغ خزندگان در زمینی به مساحت یکهزار مترمربع در بوستان 'ناژوان' اصفهان ایجاد شده است و در آن جانورانی مانند مار، بزمجه، مارمولک، سوسمار، آفتاب پرست و دیگر گونه های خزنده نگهداری می شود.
نخستین تونل آکواریوم کشور نیز امروز با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بوستان جنگلی 'ناژوان' این شهر به بهره برداری رسید.
این تونل بعنوان نخستین و بزرگترین تونل آکواریوم کشور با مشارکت سرمایه گذار خارجی در گستره ای بالغ بر سه هزار و 500 مترمربع در ارتفاع منهای شش متر زیرزمین احداث شده است.
این آکواریوم حجم یکهزار و 80 مترمکعب آب را در خود جای داده است و شهروندان می توانند در کنار و بالای سر خود زیباترین و کمیاب ترین گونه های دریایی را ببینند و حضور نمادین در عمق 35 متری اقیانوس را تجربه کنند.
در این تونل که شامل 33 آکواریوم زیرمجموعه است، گونه های مختلف آبزیان، ماهیان آب های شور و شیرین، ستاره های دریایی و غیره از پنج اقیانوس دنیا در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
مسعود سلطانی فر روز سه شنبه به منظور افتتاح چند طرح گردشگری و حضور در برنامه فرهنگی نوروزگاه وارد اصفهان شد.
رویداد فرهنگی 'نوروزگاه' از روز گذشته همزمان با 10 استان کشور در اصفهان آغاز شد و به مدت چهار روز ادامه می یابد.
قرار است در این مدت برنامه های متنوع فرهنگی با عنوان های'نوروز، پوشاک سنتی و صنایع دستی'،'نوروز،سوغات،غذاهای سنتی و گردشگری'،'نوروز و اقلیت های مذهبی' و همچنین 'نوروز، نمایش های آیینی، موسیقی و میراث فرهنگی' با هدف آشنایی شهروندان با آیین ها و سنت های نیاکان برگزار شود.

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

مهدی جمالی نژاد در مراسم افتتاح پروژه آکواریوم ناژوان اظهارکرد: یکی از برنامه های مهم شهرداری افزایش جاذبه های شهر اصفهان است که در این راستا اولین تونل آکواریوم کشور با مشارکت سرمایه گذار خارجی احداث شد.
وی افزود: در شهرداری تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شعارهایی که می دهیم عملیاتی شود و آکواریوم ناژوان یکی از این شعارها بود که امروز محقق شد.
شهردار اصفهان با اشاره به اینکه پروژه آکواریوم ناژوان در مدت زمان اندک از سوی شرکت خارجی انجام شد، تصریح کرد: این مشارکت باعث می شود همکاری با بخش خصوصی توسعه یابد و راه کارهای آن تبیین شود .
جمالی نژاد اظهارکرد: این مشارکت نشان می دهد که پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه گذاران شعار نیست، بلکه یکی از رویکردهای اصلی شهرداری اصفهان است.
وی ادامه داد: در نظر داریم مشارکت با سرمایه گذاران بخش خصوصی را در تمام عرصه های فرهنگی، اجتماعی، و غیره افزایش دهیم.
وی بیان کرد: این پروژه مشارکتی به طور حتم آخرین پروژه نخواهد بود و شرکت ترکی برای اجرای پروژه های دیگر شهر نیز اعلام آمادگی کرده است.
شهردار اصفهان با اشاره به شعار جهانگردی کشور مبنی بر اینکه "جهانگردی را از ایران گردی آغاز  کنیم"، گفت: امیدواریم بتوانیم ایرانگردی را به سمت اصفهان گردی سوق دهیم.
وی با بیان اینکه شهرداری در نظر دارد در کنار برنامه های متنوع، محیطی با نشاط را برای شهروندان و گردشگران مهیا کند، افزود: هدف از ایجاد جاذبه های گردشگری این است که خود شهروندان اصفهانی نیز از این ظرفیت استفاده کنند.
جمالی نژاد با بیان اینکه در تورهای گردشگری نوروز، آکواریوم ناژوان نیز یکی از مقاصد گردشگری است، افزود:برای استفاده دانش آموزان از این جاذبه گردشگری نیز تمهیداتی اندیشیده شده است.
شهردار اصفهان تاکیدکرد: امیدواریم این فعالیت ها بسته ای برای گسیل گردشگران به سوی اصفهان باشد.
جمالی نژاد ادامه داد: احداث آکواریوم ناژوان حرکت جدیدی است تا در کنار جاذبه های تاریخی و معنوی، جاذبه های مدرن را نیز داشته باشیم.
وی به کلنگ زنی هتل هما نیز اشاره کرد و گفت: کلنگ هتل هما امروز پس از 20 سال کش و قوس با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار اصفهان به زمین زده شد.
شهردار اصفهان با بیان اینکه زیبنده اصفهان نیست که تنها یک هتل 5 ستاره داشته باشد، افزود: اگر می خواهیم گردشگری را در اصفهان توسعه دهیم باید بستر را برای حضور آنها فراهم کنیم.
جمالی نژاد با تاکید بر اینکه یکی از بسترهای مهم برای توسعه گردشگری هتلینگ است، گفت: به تازگی شهرداری در عرصه های مختلفی ورود پیدا کرده است که این مهم می تواند نوید ورود گردشگران را به شهر بدهد.

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

آکواریوم ناژوان

[گزارش تصویری از احسان طاهریون]

 

نظرات

- بصیرت
با عرض خسته نباشید به مسئولان! لازم به ذکر است که اکثر کارهای مربوط به این پروژه از قبیل اختصاص زمین و کارهای مربوط به قرار داد ها و جذب سرمایه گذار مربوطه و بخشی از عملیات عمرانی آن در زمان مدیریت سابق شهری انجام شده بود. پس این که رویش این کار را از نتایج تغییر مدیریت شهری می داند خطاست. ظاهرا دوستان رویش برای توجیه عملکرد شورای چهارم در تغییر شهردار کمی عجله کرده است. به علاوه بهتر است گزارشی از پروژه ۲۵ آبان صورت بگیرد و مشخص شود چرا این پروژه تا کنون ۲ ماه تاخیر داشته است.
1394-12-26 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ....
عجب بازم مطابق برنامه شعاری و تبلیغی هر هفته چند افتتاح پروژه شاهد یکی دگه از این برنامه های شاد هستیم!
به اسم حسنی به کام حسینی....
بابا توروخدا این بازیا رو تموم کنید به فکر مردم باشید کارخودتون بکنید و دست از کارای تبلیغاتی و ظاهرنمایی بردارید
چرا بعضی ها هنوز هم خودتشون زدن به خوابی و نمیخواند بیدار بشند؟
این پروژه هم استارتش چهار سال پیش خرده بود و همه کاراش تو مدیریت قبلی انجام شده بود.
1394-12-27 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.