گفتگو با نامزدهای انتخابات مجلس دهم در اصفهان-بخش دوم؛
وفاق و همدلی نیاز اصلی مجمع نمایندگان اصفهان در دوره آتی
چهارشنبه 12 اسفند 1394, 13:16

 

رویش نیوز- سرویس سیاسی: با پایان یافتن انتخابات مجلس به سراغ منتخبین مردم در استان اصفهان و همچنین برخی نامزدهای مطرح رفتیم و از آن‌ها درباره اقبال به اصولگرایی در استان، حرکت برای همدلی در میان نمایندگان، مسیر پیشرفت اصفهان و ... سؤالاتی کوتاه را پرسیده‌ایم. آنچه در ادامه می‌آید بخش اول مصاحبه‌های کوتاه تلفنی رویش نیوز با این افزاد است وفاق و همدلی نیاز اصلی مجمع نمایندگان اصفهان در دوره آتی:

 

نادر الاصلی: نتوانستیم مردم ولایی را با خودمان همراه کنیم

مجید نادر الاصلی نامزد دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در رابطه با وضعیت کلی انتخابات در کشور به خبرنگار رویش نیوز گفت: در سطح کشور اگر نگاه کنیم جریان ولایی و اعتقادی در مجموع غلبه دارد ولی بایستی یک نگاه آسیب‌شناسی به جریان برگزاری انتخابات کرد. دولت با تمام امکانات خود وارد عرصه تبلیغات شد و از هر فرصتی تا آخرین لحظات برگزاری انتخابات استفاده کرد. توانست در تهران و برخی دیگر از استان‌ها کرسی‌های مجلس را به خود اختصاص دهد در حالی که ما نتوانستیم مردم ولایی را با خودمان همراه کنیم انشقاق و تشتت موجود در بین دوستان ولایی نتیجه‌اش این شد که گروهی که با استفاده از فضای مجازی توانسته بود فضای کشور را به نحوی همراه خود بکنند که به خصوص در تهران برد داشتند.

نادر الاصلی در توصیه به نمایندگان راه‌یافته به مجلس اظهار داشت: مشکلات اصفهان برای همگان روشن است. خیلی‌ها در صحبت‌هایشان تأکید کرده‌اند. مثل با مردم بودن نه در فضای انتخابات، مردم می‌خواهند نمایندگان خودشان را در طول دوره ببینند و مسائل آن‌ها در کشور حل شود. اصفهان دچار یک انحطاطی در بهره بردن از امکانات نظام شده است و مردم به شدت با مشکلات روبرو شده‌اند. نمایندگان اصفهان با اتحاد و وحدت و همدلی در استان می‌توانند از فقر و ناداری اصفهان جلوگیری بکنند. مشکلاتی مثل آب، اقتصاد و رکود صنعت، آلودگی هوا و مسائل درمانی و سلامت مردم که با اتحاد بین نمایندگان و حضورشان بین مردم به‌سادگی قابل‌حل است.

 

دکتر کمال حیدری: اصفهان تشنه اتحاد بین نمایندگان است

دکتر کمال حیدری نامزد مجمع اصولگرایان اصفهان در مجلس در رابطه با ایجاد وفاق و همدلی بین نمایندگان اصفهان به خبرنگار رویش نیوز گفت: اصفهان تشنه این اتحاد بین نمایندگان است تا با این اتحاد بتوانند مشکلات اصفهان را حل کنند.

 

صادق زاده: مردم پشت سر تعامل نمایندگان هستند

حجت‌الاسلام حمیدرضا صادق زاده، نامزد دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در رابطه با ترکیب مجلس دهم به خبرنگار رویش نیوز گفت: ترکیب مجلس دهم طبق آمار با اکثریت اصولگرایان است. مجلس دهم خیلی بهتر از مجلس نهم است. تعاملات بیشتری در آن می‌تواند اتفاق بیفتد. از طرف دیگر احساسم بر آن است که رویکرد عقلانیت بیشتر بر آن حاکم است.

صادق زاده در رابطه با ایجاد فضای وفاق و همدلی بین نمایندگان استان خاطرنشان کرد: من به خود این افراد هم گفته‌ام، تا الآن وقتی از نماینده‌ها می‌پرسیدیم که چرا تعامل ندارید نمایندگان خاصی را نام می‌بردند که مانع این تعامل می‌شوند و اهل تعامل نبودند. حال که این افراد به مجلس راه پیدا نکرده‌اند، احساس می‌شود که اگر مباحث جناحی را دخیل کنند دوباره همان مباحث گذشته پیش می‌آید. نمایندگان استان  بنشینند مشکلاتی مثل محیط‌زیست سالم، رکود و اشتغال و زاینده‌رود را که با آن‌ها درگیر هستیم را حل بکنند. در این زمینه‌ها هم ما همه پشت شماییم. مردم پشت سر تعامل شما هستند و دیگر نمی‌توانند قبول کنند که به خاطر مسائل جناحی این وفاق شکل نگیرد. اختلاف سلیقه‌ها و مسائل جناحی هم به جای خود ارزشمند و محترم است. افراد در کنار هم مشکلات را حل کنند. جایی هم که بحث‌های جناحی صورت می‌گیرد اولویت را مشکلات مردم قرار دهند.

 

دکتر نواب: اصلاح طلبان با موج‌آفرینی رأي آوردند نه با توانمندي

دكتر احمد نواب، نامزد دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با رويش نيوز، در خصوص تحليل خود از فضاي انتخاباتي اصفهان گفت: تحليل من با ساير تحلیل‌های صورت گرفته متفاوت است. ما در اين دوره از تخریب‌ها خودي ضربه خورديم؛ يك استبدادي در اصفهان در حال شکل‌گیری كه در آينده اجازه داده نخواهد شد كه هيچ انسان آزاده و كارداني وارد عرصه شود؛ مبناي انتخابي كه صورت گرفته است آن چيزي است كه در احزاب نوشته‌شده است نه خواست مردم؛ در اين انتخابات برخلاف حرف بزرگان به جاي معرفي اصلح تخريب صورت گرفت. به نظر بنده بهتر بود منطقی‌تر فكر می‌کردیم و آن‌هايي كه كف رأيي متفاوتي داشتند را در محاسبات خود در نظر می‌گرفتیم؛ به نظر من قطعاً كساني چون خانم اخوان و آقاي کامران و دكتر مقتدايي بهتر از برخي از افراد بودند كه الآن رأي آورده‌اند.

وي در خصوص چرايي رأي پايين خود در اين انتخابات اظهار داشت: نواب در اين دوره از هر دو گروه سياسي شهر ضربه خورد.

مديرعامل بنياد المهدي در خصوص توصيه به نمايندگان اصولگرايي كه توانستند اعتماد مردم اصفهان را كسب كنند، گفت: به نظر بنده بايد اين افراد بنشينند و براي آينده بر روي جوان‌ها فكر كنند و اصولگرايي را نه براي خود بلكه براي نظام بنويسند و از نو آن را براي غير تعريف كنند. امام راحل (ره) فرمودند: كاري كنيد كه بماند نه این‌که كاري كنيد كه بمانيد.

وي در خصوص سه نماينده ديگر نيز گفت: دوستان عزيز بايد آگاه باشند كه با موج‌آفرینی رأي آوردند نه با توانمندي؛ خواهش من از اين عزيزان اين است كه در اين فرصت اندك توانمندی خود را عرضه كنيد و به مردم خدمت كنيد و علت رأي خود را فراموش نكنيد و بدانيد در چه جايگاهي قرارگرفته‌اید.

وي در پايان با اشاره به اين نكته كه رأي ایجادشده براي ليست مجمع اصول گریان رأي آیت‌الله مهدوي و جريان فكري اصولگرايان بود و بايد براي دوره‌های بعد فكري ديگر انديشيده شود.

 

دکتر نیلی: نمایندگان از ظرفیت عظیم نظر نیروی انسانی و ایده‌های نوی استان استفاده کنند

دکتر حسن نیلی احمدآبادی در خصوص تحليل خود از فضاي انتخاباتي و ترکیب ایجادشده در مجلس دهم اظهار داشت: اگر وعده‌های داده‌شده در زمان انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بهبود شرایط اقتصادی، محقق شده بود، دولت از همراهان بیشتری در مجلس دهم برخوردار بود. شرایط اقتصادی برای عده‌ای طاقت فرساست. و بسیاری از طبقات پائین انگیزه حضور پای صندوق ندارند. ولی بخشی از متفکرین اصلاحات با بسیج گسترده و فراخوان از اطراف تهران برای رأی دادن در تهران توانستند، موافقین خود را به تهران بیاورند و یک پیروزی دکوری را رقم بزنند. تا با استفاده از شبکه‌های خارجی و جنگ روانی خورد را پیروز میدان اسفندماه 94 معرفی کنند. بنابراین دولت با تعداد کرسی کمی که در مجلس به دست آورد در ادامه راه با چالش مواجه خواهد بود؛ به‌ویژه اینکه آمدورفت های به خارج درست قبل از برگزاری انتخابات سوغاتی به همراه نداشته است. و انتخابات 96 نشان خواهد داد که دور برگردان دولت تدبیر و امید زودتر از تصور رقم خواهد خورد.

نیلی در توصیه به نمایندگان استان اصفهان در مجلس دهم گفت: به نمایندگان توصیه می‌کنم که ظرفیت عظیمی از نظر نیروی انسانی و ایده‌های نو در استان وجود دارد. باید بتوانند برای توسعه کشور از این ظرفیت‌ها استفاده نمایند. با یک سری اقدامات ساده می‌توان سالانه هزاران میلیارد تومان در هزینه‌های دولت صرفه‌جویی کرد. موارد آن متعدد است. در صورت نیاز در اختیار نمایندگان منتخب قرار خواهیم داد.

 

نظرات

- عمار
متاسفم برای جریان اصول گراکه از اتفاقات روزگار درس عبرت نمیگیرد
چرا باید افرادی که باعث شکست در انتخابات شدند دوباره مطرح شوند
متاسفانه عقلانیت در جریان اصول گرایی نیست
لیدر درست حسابی هم در اصفهان نداریم
خدا رحمت کند شهید حریر چیان را
1394-12-12 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- احمدی
اگر معتقیدید که بعضی از این آقایان ضربه کاری و زخم عمیق به اصولگرایان زدند چرا دوباره آنها را مطرح می کنید؟
اصلا بعضی از آنها واقعا اصولگرا هستند یا...
1394-12-12 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- نسرین از آتشگاه
متاسفانه هنوز کینه وخصومت غرور هم درپیامها وهم درتفکرات دوستان موج می زند. تخریب و....ادامه ندهید. آقای حریرچیان مرحوم چه پدری ولیدری کرد آماررای ایشان راببینید فعلا همه به آیت الله مهدوی ایمان داریم وبرای ایشان احترام قائلیم. از صادق زاده روحانی جوان که بدون گرایش ومستقل آمد وشروع جدیدی را برای جوانان وروحانیت رقم زد هم تشکر می کنیم و بیان می کنیم شورای بعدی ومجلس بعدی ازآن جوانان حزب الهی است و قویا روحیه داریم با وفاق وهمدلی محکم حرکت می کنیم درود بر همه پیروان ولایت.
1394-12-13 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- هاشمی
از بستگان آقای صادق زاده هستید؟
ایشان چه شاهکاری کرده اند که می خواهند نماینده شوند؟
1394-12-13 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- محمدخوراسگان
سلام آقای هاشمی شمادراصفهان هستید بهتراست بدانید که تعداد زیادی ازکشاورزان شرق بواسطه زحماتی که آقای صادق زاده برای این مردم کشیدند تقاضا کردند که ثبت نام کند وتنها فردی که درسخنرانی ها فقط از شور انتخابات وحضور 5نماینده شجاع گفت اوبود واگر شاهکار باید نوکری باند باشد البته که نکرده است.
1394-12-14 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- نسرین از آتشگاه
من ازبستگان ایشان نیستم واصلا درستاد ایشان هم نبودم اما آن موقع که هزاران کشاورز درچادرها برای آب بودند ایشان کنار آنان بود .روز درگیری در میان مردم وآرام کننده جریان بود وبهتر است از همفکرانتان درنهادهای مسول سوال کنید درجلسه هیئت دولت در تهران رفت وهمه مباحث را بیان کرد درمباحث جریان رودخانه بیشترین پیگیری ها را داشت در خصوص دیه مصدومین آنروز که معلوم نیست شما کجا بودید آقای صادق زاده برادر خودرا وکیل پرونده کردوتبرئه ودیه آنان را گرفت.صادق زاده را میخواهی بهتر بشناسی از علمای شهر بپرس .صادق زاده 2سال در بلوچستان بود بهترین مبلغ سال در آن شرایط شناخته شد.مشکل صادق زاده نبود درباند بود.مشکل صادق زاده نرفتن درلیست اصلاح طلبان بود.مشکل صادق زاده نداشتن روحیه تخریب بود میخواهیم تا کی همدیگررا تخریب کنیم.ولله العاقبه الامور
1394-12-14 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- حسین
من یک ورزنه ایم بیاورزنه تا شاهکاررا هاشمی ببینی شاهکار فروختن آب بود که شماها انجام دادید. مابه رویش نیوز علاقه مندیم لطفا این نظرات را که ناآگاهانه هست تایید نکنید وبفرستیدشان بیایند ورزنه
1394-12-14 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مهین
آقایاخانم هاشمی برای شما خیلی متاسفم
1394-12-14 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- اکرم
برای این افراد که تهمت میزنند و دفاع از کسی را ازبستگان می دانند متاسفم.مامدافعیم حاج حمید
1394-12-14 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- اکرم
چرا نظر مراتاییدنکردید
1394-12-14 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- فرشید
بزرگترین و بدترین ضربه به اصولگرایان اصفهان را کسانی زدند که یک لیست ضعیف اصولگرایان را در اصفهان معرفی کردند و در ملاحضات خود در بستن لیست کسانی که کف رای بالایی داشتند و مورد اقبال عمومی بودند را لحاظ نکردند. البته دلیل آن هم مشخصه اگر افراد دیگری که کف رای بالایی داشتند در لیست حضور داشتند احتمال اینکه رای نیاورند خییییلی زیاد بود، آقایان بی تقوایی کردند.
البته دست هایی از مراکز قدرت و ثروت در این لیست نمایان بود
1394-12-16 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- عادی
اگر افرادی که رای بالایی داشتند و در لیست حضور پیدا می کردند، دیگر افراد لیست، رای مردم را از دست می دادند
1394-12-18 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.