تحلیل های انتخاباتی4؛ احمد مؤذني:
لزوم کادرسازی و آموزش افراد متعهد و متخصص به منظور حضور در انتخابات و عرصه‌های مختلف
چهارشنبه 12 اسفند 1394, 11:22

 

رویش نیوز- سرویس سیاسي: انتخابات مجلس دهم و مجلس خبرگان در این دوره با عدم اقبال به اصولگرایی همراه بود به طوری که 30 نماینده تهران از لیست اصلاحات وارد مجلس شدند و در خبرگان نیز حضور افراد منتسب به این جریان چربش زیادی نسبت به جریان اصولگرایی داشت.

در همین راستا رویش نیوز از یادادشت‌های موثرین و فعالین سیاسی و فرهنگی و هم‌چنین مخاطبین خود استقبال کرده و در جهت بدست آمدن دیدی جامع نسبت به آنچه در انتخابات رخ داده است اقدام به انتشار یادداشت های مخاطین گرامی از هر سلیقه و تفکری خواهد کرد تا تضارب آراء شکل گرفته و دیدگاه‌های مختلف در این زمینه بیان شوند. مخاطبین عزیز می توانند یادداشت های خود را به نشانی info@rooyeshnews.com ارسال نمایند.

در ادامه یادداشت تحلیلی احمد مؤذني، از فعالين فرهنگي-سياسي شهر اصفهان را می‌خوانید:

در سه تحلیل اخیر تقریباً برخی مطالب واحتمالات در رابطه با چرایی نتیجه انتخابات 94 گفته شد؛ اما یک نکته حائزاهمیت عدم جستجو برای افرادی است که هم متهعد هستند و هم متخصص و آموزش دادن این افراد جهت حضور و کاندیدا شدن و حمایت همه‌جانبه از آن‌ها در انتخابات مختلف ریاست جمهوری – مجلس شورای اسلامی-مجلس خبرگان رهبری و شورای‌شهر است.

هنوز ما پس از گذشت سالیان طولانی از انقلاب اسلامی  نمی‌توانیم کادر‌سازی کنیم و افراد توانمند را شناسایی، آموزش و معرفی نماییم. حتی این کار در سطح مدیران پایینی یک شهر هم انجام نگرفته است چه برسد به این‌که مثلاً نخبگان شهر، اشخاص مختلف را در حد وزیر یا نماینده مجلس و حتی ریاست جمهوری تربیت کرده و همه جانبه پشت سر آن‌ها بایستند.

نکته جالب توجه اینکه به ندرت می‌توان مدیری در هر سطحی پیدا نمود که کادرسازی بکند؛ به عنوان مثال شهردار یک شهر باید شهردار تربیت کند –نماینده نماینده تربیت کند – وزیر باید وزیر تربیت کند که متأسفانه شاهد هیچکدام از این‌ها نیستیم.

نماینده‌های اصول‌گرایی که چند دوره در مجلس شورای اسلامی حضور داشته‌اند زمان کافی برای آموزش دهها نفر را جهت آشنایی با قوانین –مشکلات ومعضلات شهر وکشور – مسایل سیاسی شهر و کشور و بالاخره تحویل یک نماینده تمام عیار یا وزیر داشته‌اند اما... .

این عمل نشان‌دهنده عدم اعتماد به قشر جوان می‌باشد. وقتی با یک نماینده صحبت می‌کنی که پس از چندین دوره حضور در مجلس چرا دوباره کاندیدا شده‌اید می‌گوید بنده الان دارای تجربه هستم و می‌خواهم از این تجربيات در این دوره هم استفاده کنم؛ اما اگر همین نماینده در چند دوره قبل  شروع به کادرسازی کرده بود الان ده‌ها نماینده متعهد و متخصص و باتجربه به جامعه تحویل داده بود.

یک نماینده هر چه توانمند و ایده‌پرداز باشد نهایتاً در یک دوره هشت ساله کم‌کم این توانایی به صورت نزولی کاهش می‌یابد و دیگر حرف جدیدی برای گفتن ندارد و دچار روزمرگی می‌شود.

بارها و بارها شاهد بودیم که چه انسان‌های توانمند و متعهد و پایبند به نظام و انقلاب کاندیدا شده‌اند اما به دلیل عدم حمایت سرخورده شده‌اند که اگر حمایت می‌شدند و نمایندگان به جای چند دوره به 2 دوره بسنده می‌کردند و میدان را برای حضور این افراد جديد باز می‌گذاشتند الآن یک مجلس قوی یک شورای شهر قوی و ریاست جمهوری و حتی وزاری قوی می‌داشتیم.

نکته آخر:

درخواست عاجزانه از نمایندگان اصول‌گرای اصفهان و سراسر کشور از یک عضو کوچک این جامعه، هنوز دیر نشده است از همین دوره از همین فردا هم می‌شود شروع کرد و افراد توانمند را آموزش داد و جهت دوره‌های بعد و انتخابات دیگر آماده نمود.

والسلام

و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِين

 

 

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.