با نهایی شدن نتایج انتخابات در استان؛
مصاحبه با منتخبین مردم در استان- بخش اول
دوشنبه 10 اسفند 1394, 15:42

 

رویش نیوز- سرویس سیاسی: با پایان یافتن انتخابات مجلس به سراغ منتخبین مردم در استان اصفهان و همچنین برخی نامزدهای مطرح رفتیم و از آن ها درباره اقبال به اصولگرایی در استان، حرکت برای همدلی در میان نمایندگان، مسیر پیشرفت اصفهان و ... سوالاتی کوتاه را پرسیده ایم. آنچه در ادامه می آید بخش اول مصاحبه های کوتاه تلفنی رویش نیوز با این افزاد است:

مصاحبه با منتخبین مردم در استان- بخش اول

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک: برای ایجاد همدلی برنامه ای دارم

حجت الاسلام احمد سالک کاشانی، منتخبت مردم اصفهان در دوره دهم مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگار رویش نیوز مبنی بر برنامه خود برای ایجاد همدلی و وفاق در بین نمایندگان استان و شهرستان گفت: بنده برنامه‌ای دارم که در چند مرحله عملی است: در مرحله اول که بنده شروع به تماس با منتخبین مردم در مجلس در دوره دهم کرده ام و به ایشان این موفقیت را تبریک گفته ام. در مرحله دوم این عزیزان را به جلسه ای که همه نمایندگان در حال دعوت شدن اند، را دعوت خواهم کرد. در مرحله بعد نیز باید تلاش خود را برای ایجاد وفاق در میان نمایندگان انجام دهیم تا بتوانیم مشکلات شهرستان و استان را مرتفع نماییم.

وی در ادامه در پاسخ به زمان شروع فعالیت برای دوره دهم خاطر نشان کرد: تا 6 خرداد 1395 که دوره نهم ادامه خواهد داشت که ان شاءالله تا پایان این دوره بتوانیم وظایف خود را به نحو احسن انجام دهیم و بعد از آن کارهای خود را در دوره دهم آغاز خواهیم نمود.

نماینده ادوار مختلف اصفهان در پایان ضمن تشکر از همه عزیزانی که با حضور پرشور خود مشارکت 76 درصدی در اصفهان را رقم زدند،اظهار داشت: از کسانی که نسبت به وی لطف داشته و رأی مقدس خود را به من کم ترین اختصاص دادند تشکر ویژه می کنم و همچنین از مسئولین ذی ربط و شورای نگهبان و مسئوین اجرایی نیز تشکر ویژه دارم و امیدوارم بتوانم خدمت در خور شأن مردم اصفهان داشته باشیم.

 

سید جواد ابطحی: احساس نگرانی خود را از رأی آوری برخی چهره ها نمی توانم پنهان کنم

سید محمدجواد ابطحی نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در دوره های هفتم و دهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رویش نیوز در خصوص چرایی رأی آوری بیش تر اصولگرایان در سراسر کشور گفت: مردم به دلیل برخی انتقاداتی که به تصمیمات دولت یازدهم دارند اینگونه انتخاب کرده اند؛ این انتقادات در بخش های مهمی مانند اقتصاد و سیاست است که برخلاف انتظاراتی که مردم از دولت داشته اند تاکنون محقق نشده است و بعضاً نیز این تصمیمات دولت را صواب و صلاح ندانسته و نسبت به آن ها نیز موضع دارند و بر همین اساس ترجیح داده اند که آدم های صادق، شجاع، مؤمن و انقلابی وارد مجلس شوند؛ هرچند بنده احساس نگرانی خود را از رأی آوری برخی چهره ها نمی توانم پنهان کنم که امیدواریم مشکلی در مسیر تحقق خواسته های مردم ایجاد نکنند.

نماینده مردم خمینی شهر در خصوص گزینه ریاست مجلس آینده که از بین کدام جریان سیاسی خواهد بود، گفت: این مسئله منوط به حضور نامزدهای این جایگاه بستگی دارد و قطعاً سعی خواهیم کرد که به نفع مردم و کشور باشد.

 

دکتر اکبر ترکی: ریاست مجلس از آن جریان اصولگرا در مجلس خواهد بود

دکتر اکبر ترکی منتخب مردم در شهرستان‌های فریدن، فریدون شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس دهم شورای اسلامی در گفتگو با رویش نیوز در خصوص چرایی اقبال بیش تر مردم به اصولگرایان در سراسر کشور گفت: در این زمینه چند نکته حائز اهمیت است: نکته اول، مردم ما به طور کلی اصولگرا، مؤمن، متدین و انقلابی و دوستدار گفتمان امام و انقلاب اند و خیلی به دنبال مسائل حاشیه ای نیستند؛ نکته دوم، منش و کارکرد دولت ها نیز می توان در میزان اقبال مردم به نمایندگانی که وامدار آن دولت هستند تأثیرگذار باشد؛ نکته سوم، در انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 اختلاف میان اصولگرایان باعث شد که آقای روحانی پیروز شوند وگرنه در شرایط عادی ایشان قابلیت رأی آوری نداشتند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که به نظر شما چه گرایش سیاسی کرسی ریاست مجلس را تصاحب خواهد کرد، اظهار داشت: قطعاً با یاری خداوند متعال این کرسی از آن جریان اصولگرا در مجلس خواهد بود.

این نماینده مجلس در ادامه از حضور پرشور مردم فهیم سراسر کشور که سبب رقم خوردن این حماسه بزرگ شدند تشکر کرد و از اهالی حوزه انتخابیه خود نیز تشکر کرد و گفت: امیدوارم در طی دوره بتوانم به گونه ای رفتار کنم که امانت مردم را پس از چهار سال بتوانیم به نحو شایسته ای از ان مراقبت کنیم.

عضو سازمان نظام پزشکی در خصوص ضرورت و برنامه خود برای ایجاد وفاق و همدلی  در بین نمانیدگاه استان اظهار داشت: ان شاءالله دنبال این هستیم که اتحاد و انسجام بین نمایندگان استان را به نحو شایسته ای انجام دهیم کما این که در سازمان نظام پزشکی نیز این مسئله را عملی کردم و با وحدتی که میان نمایندگان نوزده گانه استان شکل گرفت و رایزنی هایی که با سایر استان ها انجام شد موفق شدیم 4 نماینده در شورای مرکزی این سازمان داشته باشیم؛ که در مجلس نیز بتوانیم هم در کمیسیون های اصلی و همچنین هیئت رئیسه مجلس بتوانی تأیرگذار باشیم.

 

نظرات

- روانبخش
سلام
لطفا با اقای عابدی هم تماس بگیرید . شنیده ام ایشان انسان شریفی است.
1394-12-11 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- علیرضا معلم
با سلام
آقای سید جواد ابطحی در دوره هشتم و دهم منتخب مدم هستند که شما اشتباها هفتم و دهم قید کرده اید.
1394-12-11 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.