با شمارش آراء اكثر حوزه هاي راي گيري؛
پيروزي اصولگرايان در انتخابات مجلس/ حداقل 50 درصد كرسي هاي مجلس به اصولگرايان رسيد/
یکشنبه 09 اسفند 1394, 11:29

 

به گزارش رویش نیوز دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین انتخابات مجلس خبرگان 7 اسفند ماه در پر شکوه و مثال زدنی برگزار شد. انتخاباتی که از جنبه های زیادی حساسیت بالایی به خود گرفته بود و همه دنیا منتظر برگزاری آن بودند. جریان های وارد شده این انتخابات با توجه به شرایط کشور، اتفاقات قبل از انتخابات و دیگر حواشی بسیار جائز اهمیت است.

پس از آماری که روز گذشته از شمارش آرا و نماینده های راه یافته به مجلس منتشر شده است به نظر می رسد که جریان اصولگرایی بين 50 تا 60 درصد از کرسیهای مجلس دهم را به خود اختصاص داده است. آمارهای مختلفی در همین زمینه منتشر شده است که حضور اصولگرایان در مجلس دهم را تا 60 درصد ثبت کرده اند اما آن چه که به نظر می رسد این است که با توجه به تغییرات احتمالی حضور اصولگرایان در مجلس دهم به طور حتم از 50 درصد کمتر نخواهد بود.

در طرف دیگر این انتخابات جریان حامی دولت و اصلاحات حضور داشت. این جریان که با توجه به حضور دولت تدبیر و امید در قوه اجرایی کشور و حمايت هاي آشكار و پنهان دولت از آن در این انتخابات با تمام قدرت حاضر شده بود، توانسته است - با احتساب راي تهران به نفع ليست اميد- حدود 40 درصد آراء را به خود اختصاص دهد و 10 درصد نيز از مستقلين كرسي هاي مجلس را در اختيار خواهند داشت. الیته با توجه به این که در برخی شعبه ها انتخابات به دور دوم کشیده شده است و همچنین امار تعدادی از کلان شهرها اعلام نشده است هنوز احتمال تغییر در این آمار وجود دارد اما به طور حتم نيمي از مجلس در اختيار اصولگرايان خواهد بود.

 

نظرات

- س ع
این اسمش شکسته ،باید نسبت به وضعیت دوره قبل مقایسه بشه نه اینکه چون 50 درصد اسمشون اصولگراست پس پیروز شدیم!
1394-12-10 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.